Ромалитико – Повик за помлад истражувач
  Оглас
  3 days пред

  Ромалитико – Повик за помлад истражувач

  Институтот за истражување и анализа на политики – Ромалитико од Скопје има потреба од Помлад истражувач…
  Претплатете се во Rise Up и добијте попуст од -15%
  Rise Up
  4 days пред

  Претплатете се во Rise Up и добијте попуст од -15%

  Здраво, Со оваа понуда за претплата на агрегаторот за граѓански здруженија и фондации Rise Up…
  ПРОЕКТ „БОИ НА ЖИВОТОТ“
  Новости
  6 days пред

  ПРОЕКТ „БОИ НА ЖИВОТОТ“

  СУМНАЛ- Здружението за развој на ромската заедница во рамките на Еразмус + програмата преку клучната…
  Ромаверзитас со делегат на Собранието на Националниот Младински Совет на Македонија (НМСМ)
  Новости
  1 week пред

  Ромаверзитас со делегат на Собранието на Националниот Младински Совет на Македонија (НМСМ)

  Новости Ромаверзитас со делегат на Собранието на Националниот Младински Совет на Македонија (НМСМ) Детали Објавено:…
  Ромаверзитас избра најдобри студенти Роми за академската 2017/2018
  Проекти
  1 week пред

  Ромаверзитас избра најдобри студенти Роми за академската 2017/2018

  Ромаверзитас - со поддршка за развој кон лични и колективни еднакви пристапи и можности Ромаверзитас…
  МОЕТО ВОЛОНТЕРСКО ИСКУСТВО ВО МАКЕДОНИЈА
  Новости
  2 weeks пред

  МОЕТО ВОЛОНТЕРСКО ИСКУСТВО ВО МАКЕДОНИЈА

  Здраво, се викам Ахмет и доаѓам од Истанбул, Турција.Кога јас и мојата соработничка Мерве дојдовме…
  МОЕТО ЕВС ИСКУСТВО ВО МАКЕДОНИЈА
  Новости
  2 weeks пред

  МОЕТО ЕВС ИСКУСТВО ВО МАКЕДОНИЈА

  Здраво, јас сум Мерве и имам 22 години. Доаѓам од Турција. Родена сум во Орду,…
  Повик за тутори за средно образование
  Конкурс
  3 weeks пред

  Повик за тутори за средно образование

  Конкурси Повик за тутори за средно образование во рамките на проектот „Зголемување на пристапот и…
  ЧАСОВИ ПО ТУРСКИ ЈАЗИК
  Новости
  3 weeks пред

  ЧАСОВИ ПО ТУРСКИ ЈАЗИК

  ЧАСОВИ ПО ТУРСКИ ЈАЗИКДел од ЕВС проектот „Кажи ДА за промена“ се и часовите по…

  Видеа

  Back to top button
  Close